flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
02
quantity
Product details
Category
ZDTOPA 4PCS Glow Plug 11065-43G01 11065-63G00 Compatible for Nissan Patrol iii 1 (w160) 3.2 D TD Aftermarket Replacement Parts Specification: OEM Part Number:PN-135 PN135/ 11065-43G01 / 11065-63G00 / 36710-42000 / 36710-42010 / 36710-42020 / 36710-42500 Fitting Depth [mm]: 22 mm, Weight [kg]: 0.025 kg, Length [mm]: 88.5 mm, Outer thread [mm]: M10 x 1,25 mm, Spanner Size: 12 Voltage [V]: 11 V Glow Plug Type: After-glow capable Vehicle Fitment for: for CARBODIES FX FAIRWAY 2.7 TD 01-1987 - 12-1996 2663 63 86 TD27 Special Design for LTI TX 2.7 TD 01-1997 - 2664 60 82 TD27 Hatchback for MITSUBISHI L 300 III Bus (P0_W, P1_W, P2_W) 2.5 TD 4WD (P25W) 11-1988 - 05-2004 2477 64 87 4D56 T Bus for MITSUBISHI L 300 III Bus (P0_W, P1_W, P2_W) 2.5 TD 4WD (P25W) 11-1988 - 05-2004 2477 64 87 4D56 T Bus for MITSUBISHI L 300 III Bus (P0_W, P1_W, P2_W) 2.5 TD 4WD (P25W) 11-1988 - 05-2004 2477 64 87 4D56 T Bus for NISSAN PATROL GR IV (Y60, GR) 4.2 D (Y60GR) 11-1988 - 06-1997 4169 85 116 TD42 SUV for NISSAN PATROL GR IV (Y60, GR) 4.2 D (Y60GR) 11-1988 - 06-1997 4169 85 116 TD42 SUV for NISSAN PICK UP (D21) 2.5 D 08-1992 - 02-1998 2494 61 83 TD25 Pickup for NISSAN PICK UP (D21) 2.5 D 4WD 03-1996 - 02-1998 2494 61 83 TD25 Pickup for NISSAN PICK UP (D21) 2.5 D 4WD 08-1987 - 02-1998 2494 59 80 TD25 Pickup for NISSAN PICK UP (D21) 2.5 D 4WD 03-1986 - 08-1991 2494 55 75 SD25 Pickup for NISSAN PICK UP (D21) 2.7 D 4WD 08-1987 - 02-1998 2663 73 99 TD27 Pickup for NISSAN URVAN Box (E24) 2.3 D 01-1988 - 05-1997 2289 51 69 TD23 Box for NISSAN URVAN Box (E24) 2.5 D 12-1988 - 05-1997 2494 59 80 TD25 Box for NISSAN URVAN Box (E24) 2.7 TD 10-1994 - 04-1997 2663 58 79 TD27 Box for NISSAN URVAN Bus (E24) 2.5 D 05-1989 - 10-1996 2494 59 80 TD25 Bus Package Included: 4 * Aftermarket Glow Plug